اولین ملاحظات برای طراحی فضای چشم انداز کودکان چیست؟

- Mar 31, 2021-


دوران کودکی دوره اولیه زندگی ، ساده ترین و بیشترین نیاز به مراقبت در زندگی است. اجازه دادن به آنها برای سلامتی و خوشبختی رشد کنند هدف همه بشریت است و برای آینده هر جامعه نیز حیاتی است. مطالعات نشان داده است كه بازی در فضاهای باز شرط لازم برای رشد سالم كودكان است. بنابراین توجه به نیازهای کودکانی که در محیط های شهری با تراکم بالا برای فضای باز رشد می کنند بسیار مهم است. رشد و نمو زندگی بزرگترین صحنه در طبیعت است.به عنوان یک طراح مرکز خرید ، ادغام خرد و ایده آل ها در این فرایند یک وظیفه و وظیفه مقدس است. طراحان باید یاد بگیرند که با چشمان کودکان&# 39 به چیزها نگاه کنند و یاد بگیرند که به صدای آنها گوش دهند. فقط از دیدگاه کودکان و درک نیازهای واقعی آنها ، می توان آثاری را طراحی کرد که واقعاً طبیعت کودکان&# 39 را برآورده کرده و به آنها کمک کند تا افراد خوشبخت و دستیابی به جامعه بهتر باشند.


بنابراین این س isال وجود دارد که اولین مسئله ای که طراحان باید بخواهند در طراحی فضای منظره کودکان&# 39 انجام دهند ، باید در نظر بگیرند؟


1. برای چه کسانی طراحی شده است؟

برنامه ریزی و طراحی فضای فعالیت کودکان&# 39 ؛ کودکان 3-12 ساله را به عنوان اشیا service اصلی خدمات در نظر می گیرد ، و طرح محیط فضای فعالیت نیز باید کودکان را در این مرحله به عنوان مخاطب اصلی قرار دهد.


1. ترکیب سن

سن اغلب پایه و اساس گروه بندی کودکان در فعالیت های بیرون است. کودکان اغلب به دلیل سنشان به گروه های کوچکی تقسیم می شوند. کودکان در سنین مختلف فعالیت های مختلف و محتوای بازی های مختلف دارند.

(1) قبل از 2 سالگی

در دوره شیردهی ، نوزادان نمی توانند به طور مستقل حرکت کنند ، این یک دوره شناسایی و علامت گذاری است. والدین فقط می توانند با والدین خود که درشکه را در دست دارند یا آن را هل می دهند در فضای باز قدم بزنند یا کودکان نوپا را برای راه رفتن در فضای باز راهنمایی کنند.

به

(2) 3-6 ساله

کودکان شروع به مشاهده ، اندازه گیری و درک روند منطقی تفکر در فضا و جهان می کنند. اگرچه کودکان در این دوره به وضوح در ورزش مهارت دارند ، اما در فعالیتهای مستقل ضعیف هستند و هنگام بازی به والدین نیاز دارند تا آنها را همراهی کنند.

(3) 7-12 ساله

در دوران کودکی ، در این دوره ، کودکان قبلاً به مدرسه رفته اند ، بر دانش خاصی تسلط پیدا می کنند ، توانایی تفکر و سطح فعالیت تقویت می شود. کودکان انواع ورزش ها را دوست دارند و دختران نیز ممکن است انواع فعالیت های فرهنگی را دوست داشته باشند.

(4) 12-15 ساله

نوجوانی دوره رشد همه جانبه اخلاقی ، فکری و جسمی کودکان&# 39 است. توانایی تفکر منطقی و توانایی فعالیت مستقل افزایش می یابد ، و آنها به ویژه دوست دارند در فعالیت های مختلف ورزشی شرکت کنند.2. ویژگی های فعالیت

(1) جمع شدن


هنگامی که کودکان متوجه می شوند کودکان دیگر در حال بازی هستند ، آنها می خواهند بسیار شرکت کنند و به بازی بپیوندند.

(2) ابتکار عمل


کودکان تمایل دارند به طور مداوم در بازی ها تلاش کنند ، کشف کنند ، تمرین کنند و بازی کنند ، اراده خود را ابراز کنند ، احساسات خود را تخلیه کنند و توانایی های خود را نشان دهند.


(3) تداوم / تصادفی / تحرک


ویژگی های کنجکاوی و فعالیت باعث می شود کودکان فعالیت های&# 39 را نه در یک زمان مشخص و نه در یک نقطه ثابت انجام دهند و آنها فعالیت هایی را در دو مکان برنامه ریزی شده و بالقوه انجام می دهند.


(4) اکتشافی


کنجکاوی باعث می شود کودکان در کشف چیزهای پنهان تری در بازی مهارت داشته باشند. آنها ماجراجو هستند و دوست دارند از جاهایی که&می گویند حمایت کنند.&را نمی فهمند.(5) تمرکز

کودکان تمایل به تمرکز بیش از حد در حین فعالیت دارند و محرک های محیط اطراف را نادیده می گیرند. هنگامی که به بازی بپردازند ، خود را فراموش کرده و خطرات احتمالی ایمنی را نادیده می گیرند.


(6) طرفدار طبیعت


فعالیت های کودکان&# 39 مانند نزدیک شدن به حوضچه های چمن و شن و ماسه مانند دویدن روی چمن ، انجام فعالیت های مختلف است.


3. کاربران فقط کودکان نیستند

(1) بزرگسالان


در فضای فعالیت کودکان&# 39 ، فعالیت های بزرگسالان را نمی توان نادیده گرفت. فعالیتهای آنها در اینجا عمدتا برای مراقبت از کودکان ، به ویژه کودکان پیش دبستانی است. یا برای شرکت در بازی با کودکان. علاوه بر این ، آنها مجالس ، استراحت و سایر فعالیتهای خودشان هستند که معمولاً با مراقبت انجام می شوند.(2) سالمنداندر استفاده از فضای فعالیت کودکان&# 39 ، علاوه بر کودکان ، بیشترین تعداد را می توان سالمندان دانست. از یک طرف ، آنها ممکن است از کودکان مراقبت کنند ، از طرف دیگر آنها نیز دوست دارند از این نوع فضای عمومی استفاده کنند ، زیرا در اینجا آنها نه تنها می توانند از یک محیط راحت لذت ببرند ، بلکه می توانند بسیاری از فعالیت های جالب ، به ویژه کودکان&# 39؛ فعالیت ها.


(3) گروههای ویژه


در بعضی از کشورهای پیشرفته ، اگرچه به ساخت فضای فعالیت کودکان&# 39 اهمیت می دهند ، اما برای کودکان معلول نیز فضاهای فعالیت ویژه ای ایجاد می کنند. به طوری که کودکان معلول نیز می توانند مانند کودکان عادی از سرگرمی بازی ها لذت ببرند. هنگام طراحی فضای فعالیت کودکان&# 39 ، استفاده از چنین کودکانی باید تا آنجا که ممکن است در نظر گرفته شود و برای ایجاد راحتی در آنها باید از طرح بدون مانع استفاده شود.